רמי שטילמן - שלרם שיווק

תחנת שירות תיקון ומכירת ציוד גינון וחקלאות.

כלי גינון נטענים מקצועיים

חרמש נטען מומלץ

שתפו:

תמיד יש את השאלה האם כלי גינון נטענים עדיפים על מוטוריים? כדי שהגינה שלכם תיראה במיטבה יש צורך בעבודה קבועה כדי לשמור על מראה הגינה הביתית. כלי הגינון עברו התפתחות משמעותית בשנים האחרונות וכלי גינון נטענים מתחרים בצורה טובה בכלים ממונעים. כדי לרכוש חרמש נטען מומלץ קיבצנו עבורכם מספר שאלות ותשובות לפני שתבחרו את החרמש הנטען המתאים עבורכם.

חרמש נטען הוא קל יותר מחרמש ממונע, ועלות השימוש בו נמוכה עד עד מאד. חרמשים נטענים כלים נוחים מתאימים לכיסוח עשביה או דשא. הם ניידים, נקיים ושקטים ומתאימים במיוחד לשימוש במקומות שבהם רעשי מנוע ופליטות גזים הם גורם מפריע במרחב העירוני. חרמשים נטענים הם הפתרון המושלם עבור גננים מקצועיים ומשתמשים ביתיים שהם לקוחות מתוחכמים המודעים למחיר העלות ומחיר השימוש. חרמש נטען מומלץ אידאלי לשימוש מקצועי ולתחזוקת נוף עירוני בפארקים ובאזורי מגורים.

חרמשים נטענים תוכננו במיוחד להיות קלים מבחינת משקל ונוחים יותר לטיפול, כך שהם מושלמים לגיזום גדרות ומשוכות גבוהות. חלקם אפילו מגיעים עם מוט הארכה מתאים כך שלא תצטרכו להשתמש בסולמות או לעייף את הידיים.
אם יש לכם גינה גדולה ואתם לא רוצים את הטרחה של לגרור כבל מאריך או לשאת חרמש מוטורי בנזין כבד בכל הגן.
אם אתם גרים באזור עירוני ויש בעיה עם רעשים של כלי גינון מרעישים על הבוקר, אז חרמש נטען מומלץ ביותר מכיוון שהוא שקט הרבה יותר ממקביליו הממונעים.
ניתן לרכוש חרמש נטען עם סט כלים מתאימים כמו גוזם גדר חיה, ומסור שרשרת וזה חוסך רכישת כלים נוספים.
גם גננים מקצועיים עוברים להשתמש בחרמש מקצועי נטען עם זמן עבודה ארוך ובלי להתפשר על כח.

סוללות לכלי גינון Lithium-ion נטענות, הפכו להיות מאד פופולאריות המאפשרות זמן עבודה ארוך בין טעינה לטעינה. בשונה מהסוללות הישנות שאפשרו רק 20 דק' עבודה.
כמובן תלוי בדגם הסוללה וההספק שלה שיכולה לתת 60ד' עבודה ואפילו יותר. בכל מקרה לגנן הביתי זה מייעל את העבודה בגינה.
לפני שנים לא מעטות היינו צריכים להמתין ל16-24 שעות טעינה עבור חצי שעת עבודה, כיום הסוללות מגיעות מטענים מהירים שמאפשרים טעינה מלאה לאחר 60 דקות.

טיפ – חרמש נטען מומלץ

אם תרכשו שתי סוללות, תמיד תהיה לכם סוללה טעונה, והעבודה תזרום.

ישנם מספר גורמים שונים שיש לקחת בחשבון כדי לקבל תחושה של העוצמה הכוללת של החרמש:

אביזרים לחרמש

כיום יש חרמשים נטענים שניתן להרכיב עליהם אביזרים וכלים נוספים כמו מסור שרשרת, או מגזמת, וכן, ניתן לרכוש מוט הארכה אם יש צורך בעבודה בגובה. או מוצרים משלימים לחרמש.

סוג סוללה

סוללות ליתיום-יון הן סטנדרט עכשיו, אבל עדיין יש כמה כלים אלחוטיים המשתמשים בסוללות ניקל קדמיום , אז נסו להימנע מהם.

מתח (V)

לכל חרמש נטען מומלץ להשתמש בסוללות מתאימות , סוללות של 36 V ומעלה יעילה מאד למשך זמן וכוח העבודה אבל זה אומר כלי קצת יותר כבד. אז כדאי לבחור בצורה מתאימה.

זמן טעינה והפעלה

חפשו חרמש נטען המאפשר זמן עבודה גבוה יותר, וזמן טעינה נמוך יותר (תלוי בסוללה ובמטען). זהו דבר חשוב ביותר אם יש לך גינה גדולה יחסית.
משיכות לדקה (SPM) – גוזמי גדרות עובדים עם להבים בשתי שכבות המחליקות זו על גבי זו ליצירת תנועת גזירה, כמו זוג מספריים. SPM היא המהירות שבה הלהבים נעים קדימה ואחורה, והיא שונה בכל דגם בהתאם למרווח הלהב. ערך גבוה יותר פירושו חיתוך מדויק ועוצמתי יותר.

משקל

אחת הבחירות החשובות ביותר שעליך לעשות לפני שאתה רוכש חרמש נטען.
תוספת של 1 ק"ג אולי לא נראית הרבה, אבל מאד מורגש בעבודות ממושכות. לכן, גם אם אתם רוצים חרמש נטען חזק, כדאי לאפיין את סוג העבודה שתידרש. המשקל תלוי גם בחרמש וגם בגודל וסוג הסוללה, לעבודות קשות עם צורך בסוללה חזקה מאד יש סוללות גב שניתן לשים אותם כמו ילקוט גב. 

חרמש נטען זול להפעלה במשך הזמן מאשר חרמשים קבילים מוטוריים. מחיר התפעול מחולק לשניים.

מחיר רכישה

כיום אם אתם רוכשים חרמש נטען מומלץ איכותי, המחיר יהיה די דומה לחרמש מוטורי מקביל, רצוי להשקיע קצת יותר בשתי סוללות איכותיות בעלות הספק גבוה, כך, תוכלו להנות לאורך זמן ובמחיר הפעלה אפסי.

מחיר ההפעלה

לחרמשים מוטוריים יש צורך בתערובת דלק למנועי 2 פעימות, באפשרותכם לרכוש תערובת דלק מוכנה, או להכין תערובת דלק בצורה עצמאית, יש צורך בבנזין, שמן מתאים למנועי 2 פעימות וכן, מיכל מתאים לאיחסון הדלק, מיכל ערבוב, וכלי מדידה. ניתן לקראו כאן יחס שמן דלק מנוע שתי פעימות. כיום שמחיר הדלק מעל 7 שקלים לליטר הדבר הופך להיות יקר מאד לעומת חרמש חשמלי נטען שעלות השימוש השוטפת היא מאד נמוכה.

מחיר אחזקה

לחרמש חשמלי נטען כמעט ואין תקלות וטיפולי האחזקה / תיקון הם בתדירות מאד נמוכה לעומת חרמש מוטורי בעל ממנוע בנזין שמצריך אחזקה וטיפולים קבועים וגם סכנה בשימוש לא נכון בתערובת לא מתאימה שיכול לגרום לנזק בלתי הפיך לחרמש.

סוללה לכלי גינון נטענים
סוללה אחת מתאימה לסט כלי גינון נטענים

אין באמת יכולת למדוד בצורה מדויקת את אורך החיים של הסוללות לכלי גינון נטענים. מכיוון שהדבר תלוי בכמה גורמים:

  • שימוש נכון בסוללה הוא המפתח לשמירת חיי הסוללה לאורך זמן.
  • הטיפול והאחסון של הסוללה
  • מספר מחזורי טעינה לטעינה מלאה (מחזור טעינה הוא משלב הטעינה של סוללה ריקה ועד טעינה מלאה מ-0% ל-100%).
  • הבלאי הטבעי של תאי הליתיום-יון של הסוללה לאורך זמן. לדוגמה, סוללות STIHL מערכת האלחוטי PRO ניתנות לטעינה מלאה בהערכה בלבד עד 1200 פעמים.

הספק הסוללה 

דבר ראשון הספק הסוללה, הספק גבוה יותר כלי חזק יותר מהיר יותר ויעיל יותר. אבל, לא לרוץ לרכוש את הכלי עם ההספק הגבוה ביותר. הכל תלוי בצרכים. מהי תדירות השימוש בחרמש?, מה קושי העבודה הנדרשת? מהו רוחב הכיסוח הנדרש? כמובן שחרמש בעל הספק גבוה יהיה כבד יותר, לכן, אם יש לכם גינה קטנה עם מעט שיחים ודשא אין צורך להשקיע בכלי הכי חזק בשוק.

ארגונומיה

בחרמשים הנטענים החדשים יש מחשבה גם לארגונומיה של המשתמש, ולכן, כדאי לבחור חרמש שיש לו ידית מתכווננת, ידית הארכה טלסקופית, ואפילו ראש חיתוך עם להבים קשיחים במקום חוט לחרמש המסורתי ועוד. דברים קטנים אלו הופכים את העבודה יותר קלה ונוחה.

שירות תיקונים ותחזוקה

חרמש נטען עם מנוע בראשלס, לא מצריך תחזוקה מיוחדת, יש כמובן לנקות באופן קבוע את שאריות העשב, להבי החרמש הקשיחים מתכלים ויש להחליפם מעת לעת. כמובן כאשר הכלי מתקלקל יש לתת אותו מקום מורשה לתיקון חרמש.

מחיר חרמש נטען

כדאי להגדיר מראש תקציב לקניית חרמש כי השמיים הם הגבול כמובן שיש גם חרמשים במבצע. יש לוודא שיש לחרמש אחריות מתאימה ויש אבא למוצר, חרמש נטען זול אולי יעלה מעט אבל יעלה הרבה לאורך זמן. לכן, חשוב לקנות חרמש נטען רק ממקום מוכר ועדיף גם מותג איכותי וותיק. כך תבטיחו עבודה והנאה מהכלי לאורך זמן. וכמובן כדאי לחפש חרמשים נטענים או חשמליים במבצע

לייעוץ צרו קשר

שתפו:
Picture of רמי שטילמן

רמי שטילמן

כבר יותר מ40 שנה מכירה ותיקון כלי גינון, תחנת שרות מכירה, תיקון והשכרת ציוד גינון וחקלאות

לכל המאמרים
שליחת הודעה
1
שלום,
איך נוכל לעזור?
Call Now Button דילוג לתוכן